Ochotnicza Straż Pożarna w Lubostroniu

Ochotnicza Straż Pożarna

Z życia jednostki

Nowy zestaw do ratownictwa technicznego

22-11-2021 15:24:09

Lukas.JPG

W skład zestawu wchodzą nożyce hydrauliczne S789 eWXT, rozpieracz ramieniowy SP 555 eWXT, zestaw łańcuchów KSV 11, ładowarka do baterii, kliny do stabilizacji pojazdów oraz osłony ostrych krawędzi i osoby ewakuowanej, a także zabezpieczenie poduszek powietrznych.

Zakup ten był możliwy dzięki wsparciu Gminy Łabiszyn. Wartość zestawu to kwota około 80 000,00 zł. Przekazania sprzętu na ręce naczelnika OSP dh Waldemara Świtały  dokonał  Burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek.

Sprzęt został dostarczony przez firmę Fire-Max Oddział Zachód. Dziękujemy  Dyrektorowi Oddziału Panu Tomaszowi Kowalik za szybką realizację zamówienia i możliwość przetestowania sprzętu pokazowego.

Dziękujemy firmie Kapral-Car Auto Kasacja z Mamlicza za udostępnienie pojazdów do testów i możliwość przeprowadzenia pokazu nowego sprzętu.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi i Radnym Rady Miejskiej w Łabiszynie za tak wspaniały sprzęt, który dzięki łatwości obsługi wpłynie na szybkość udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.