Ochotnicza Straż Pożarna w Lubostroniu

SAMOCHODY

GBA 2,5/16 MAN TGM 13.280 BL 4x4 568c22

MAN 2021.jpg

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem na cztery koła, zbiornikiem wody o pojemności 2500 litrów i środka pianotwórczego 250 litrów. Autopompa dwustopniowa o wydajności 2550 l/min przy 10 bar i 253 l/min. przy 40 bar. Kabina jednomodułowa, 4-drzwiowa, umożliwia przewóz 6 ratowników. Zabudowa pożarnicza wykonana przez PHU Stolarczyk - Kielce.

Wyposażony jest między innymi w hydrauliczny zestaw ratownictwa technicznego Lukas E-draulik, agregat prądotwórczy Fogo, zestaw oświetleniowy Rosenbauer, pompę szlamową KTH100 Fogo, pompę pływającą Niagara 1,pompę zanurzeniową Mast TP4-1, zestaw PSP-R1, defibrylator AED, 4 aparaty ochrony dróg oddechowych MSA, zapasowe butle do aparatów, wentylator oddymiający Kobra, pilarki do drewna Stihl, piła do stali i betonu Stihl, składany zbiornik na wodę 5 m3, detektor prądu, parawan ochronny, smok pływający, armaturę pożarniczą, sprzęt burzący, dyski sygnalizacyjne, nożyce dielektryczne, sorbent i sintan, gaśnice proszkowe oraz drabinę przystawną trzyprzęsłową i nasadkową, mostki przejazdowe, lekkie kombinezony p. chemiczne, linki ratownicze, latarki kątowe oraz radiotelefony przenośne.

SLKw Ford Transit Custom 568C39

Custom Palac 1.JPG

Lekki samochód kwatermistrzowski przystosowany do przewozu motopompy Fox, odcinków wężowych, pilarki do drewna oraz sprzętu podręcznego.

POZOSTAŁE WYPOSAŻENIE:

• motopompa Polonia PO-5 M8/8